مقالات

خلق یک برند پزشکی چه نفعی دارد؟

منافع و مزایا ایجاد برندینگ پزشکی

زیبایی برند پزشکی شخص محور، در منحصر به فرد بودن آن است. شاید برند پزشکی شما در بعضی از جنبه ها با سایرین مشابهت هایی داشته باشد، اما تا حد امکان سعی کنید از خود شخصیتی متفاوت و منحصر به فرد به نمایش بگذارید. البته شخصیتی که طیف وسیعی از جامعه آن را پذیرا باشند.
هنگامی که قادر شوید از خود چهره ای موفق به جامعه عرضه نمایید همین خود یک دارایی ارزشمند در عرصه برندینگ پزشکی خواهد بود

همین تمایز نسبت به دیگر رقبا مهم ترین فاکتور در ایجاد یک برند پزشکی موفق خواهد بود

شرط تبدیل شدن به یک برند پزشکی قدرتمند این است که برند شما در تمام زوایای زندگی شخصی و کاری شما جریان داشته باشد، به عبارت دیگر برند خود باشید و آن را زندگی کنید

جف بزوس مدیر عامل آمازون معتقد است، برند شخصی شما همان چیزی است که وقتی اتاق را ترک می کنید مردم در موردتان به دیگران می گویند.

برند پزشکی باعث قدرتمند شدن شما برای ورود به بازارهای سراسر رقابت پزشکی و درمان در داخل و حتی خارج از کشور خواهد شد. شاید داشتن برند پزشکی تضمینی برای گشوده شدن تمام درها به روی شما نباشد، اما داشتن آن به مراتب از نداشتن آن بهتر است

بیماران جذب آن پزشکانی خواهند شد که نسبت به خود درک روشنی دارند و خود را هدفمندانه و به وضوح در معرض دید دیگران قرار می دهند. هنگامی که از این مزیت برخوردار باشید همه اقشار جامعه شما را در جایگاه تخصص خود به عنوان یک پزشک برجسته، جذابتر خواهند یافت.

تاثیرات یک برند پزشکی یا همان پزشک مرجع:

 1. گسترده شدن فرصت ها و روابط جدید در حوزه تخصصی شما در سطح کشور یا حتی جهان.
 2. کاهش زمان چرخه فروش خدمات و دستیابی به سودهای سریعتر نسبت به صرف زمان کمتر.
 3. افزایش چشمگیر فاکتور ( Q ) با همان کیفیت زندگی و همچنین افزایش عیار کیفیت کاری که مشغول آن هستید و توجه به پیشرفت های بیشتر و به کارگیری تکنولوژی ها و راه های درمانی جدیدتر در کار خود.

باید کاری کنید که بیماران شما ارزشی را که شما در سایه حرفه خود نصیبشان می سازید و خدمات درمانی که به آنها ارائه می دهید را به  ذهن بسپارند و آن را به موقع به یاد آورند. شما به عنوان یک پزشک با هر عمل خود پازل کلی برند خود را جور می کنید.

آیتم های مهم در برندینگ پزشکی موفق:

 1. مدیریت زندگی
 2. کسب اعتماد به نفس
 3. ارتباط با مخاطب و بیمار هدف
 4. متمایز شدن در تخصص
 5. مورد حمایت قرار گرفتن
 6. تمرکز انرژی در عمل
 • مدیریت زندگی کاری:

برند پزشکی راهکاری است برای آنکه شما مصمم شوید در روند کاری خود نقش فعالی بازی کنید .
 با برند پزشکی یا همان برند شخصی حرفه ای خود، شما شخصا مدیریت کسب و کار خود را در دست می گیرید و به روند مدیریت شدن نسبت به دیگران خاتمه می دهید.

برندسازی پزشکی باعث می شود که شما خودتان باشید و پیام منحصر به فردی را برای جامعه و بیماران خود داشته باشید.

 • کسب اعتماد به نفس:

شما به عنوان یک پزشک کم کم در مسیر ساخت و دستیابی به برند پزشکی خود اعتماد به نفس کسب
 می کنید.

این اعتماد به نفس در سایه نگاه شما به نقاط قوت خود و فهمیدن آنکه جنبه های مثبت شما چه تاثیری در تفکر و نگرش بیماران نسبت به شما داشته است ایجاد می شود.

و افزایش این اعتماد به نفس کم کم به یک عزت نفس ویژه ای تبدیل خواهد شد.

 • ارتباط با مخاطب هدف ( بیماران ):

موفقیت شما در برندینگ پزشکی نیازمند انتقال پیام شما به افرادی مناسب است. این کار مستلزم ارتباط است ، ارتباطی که باعث ایجاد پیوندهای عاطفی با بیماران می شود. شما بدون برقراری ارتباط عاطفی با بیماران خود
 ( قشر هدف ) جامعه نمی توانید برند پزشکی قدرتمندی را خلق کنید. برند سازی بر مبنای ارتباط عاطفی قوی با مخاطب هدف باعث ایجادیک کانال ارتباطی قوی و شفاف و سرعت در رسیدن به هدف می شود.

 • متمایز شدن:

تمایز در موفقیت برندینگ پزشکی نقش حیاتی دارد. اگر شما هم پزشک هستید همانند دیگر پزشکان و خدماتی ارائه می کنید همانند آنها ، مادامی که نتوانید در جریان ارتباط خود با بیمار عوامل تفاوت و تمایز نسبت به دیگر پزشکان را القاء نمایید نمی توانید نام برند بر خود بگذارید .

“برند پزشکی از شما تافته ای جدا بافته با ویژگی ها و خصلت هاب خاص می سازد”

 • مورد حمایت قرار گرفتن:

شما به عنوان یک پزشک و در سایه تعریف برند با درک روشنی که نسبت به خود ، تخصص ، رفتار و وجوه تمایز در فن و تخصص خود دارید مورد حمایت طیف وسیعی از جامعه که بیماران شما هستند قرار خواهید گرفت ، تا جایی که از این حمایت برای رسیدن به بسیاری از اهداف و مقاصد تبلیغاتی و کاری خود به خوبی می توان استفاده کرد و کمپین های تبلیغاتی وسیعی را به پشتوانه این حمایت می توان برنامه ریزی نمود.

 • تمرکز انرژی:

یکی از فواید برندینگ پزشکی با اتکاء به برندینگ شخصی این است که در سایه تبدیل شدن به یک برند موفق در عرصه کاری و مورد حمایت و مورد توجه قرار گرفتن از طرف طیف از جامعه و درک روشنی که نسبت به ملیت خود در جامعه دارید به چیزهایی که در روند کاری و زندگی خواهان آن نیستید نیز درک روشنی را پیدا خواهید کرد. استفاده از برندشخصی در تخصص پزشکی به مثابه یک فیلتر به شما اجازه می دهد به فرصت های مناسب آری بگویید و در قبال فرصت های اشتباه که باعث نابودی جایگاه شما می شود واکنش منفی نشان دهید . شما در این جایگاه می دانید چه چیزهایی باعث تقویت و چه چیزهایی باعث اضمهلال برند شما می شود.

 

“برند پزشکی چنان شفافیتی را در کار وزندگی شما ایجاد می کند که می توانید در سایه آن انرژی خود را معطوف چیزهایی کنید که واقعا برایتان مهم و سودمند است .”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *