تولید محتوا پزشکی

Healthcare Video Marketing
محتوا ویدئویی
محتوایی قدرتمند تر از محتوای ویدئوی وجود ندارد!

ویدئو این امکان را به شما می دهد تا با روش های جالب و جذاب ویدئویی پیام خود را منتقل نمائید و ارتباط بهتری با بیننده برقرار نمائید، تیم ما می تواند فیلم های متحرک با کیفیت بالا تولید نماید و اطلاعات شما را در قالب فیلم به بیننده منتقل کند، هم چنین امکان تولید هرگونه مصاحبه، پروموشن از شما و فعالیت های مطب و کلینیک شما را دارد.

بازاریابی ویدئویی

فیلم آنلاین
آیا می دانید زمان صرف تماشای فیلم های آنلاین اکنون از زمان صرف تماشای تلویزیون فراتر رفته است؟ اکنون بیش از ۳ میلیارد جستجو در زمینه مراقبت های بهداشتی در ماه وجود دارد، بازاریابی در Aparat و Youtube یکی از مهم ترین خدمات ماست.

مزایای بازاریابی ویدئویی برای بهداشت و درمان
از آنجا که تعداد زیادی از افراد برای دریافت اطلاعات در حوزه مراقبت های بهداشتی و پزشکی به سایت هایی همچون Youtube و Aparat مراجعه می کنند، حضور ویدئوهای شما در این پلتفرم ها می تواند شما را به یک پزشک مرجع تبدیل کند، تخصص خود را در مورد درمان ها، رویه ها، و هرگونه نوآوری در قالب فیلم به اشتراک بگذارید.

محتوا متنی، تصویری
محتوا پادشاه است!

برای هر نوع فعالیتی در سطح وب شما نیاز به محتوا دارید، مهم نیست که می خواهید سایت خود را سئو کنید، یا در شبکه های اجتماعی فعالیت کنید، یا هر اقدام دیگر، شما نیاز به یک تیم حرفه ای و خلاق در ایده پردازی و تولید انواع محتواها را دارید

لازمه حضور پرقدرت و رقابتی در فضای مجازی و شبکه های مختلف اجتماعی و اشتراک محتوا، تولید مستمر محتوای با کیفیت و جذاب در هر حوزه تخصصی پزشکی و دندانپزشکی است.می توان گفت محتوای خوب و با کیفیت پادشاه است.

محتوا را می توان به دسته های مختلفی تقسیم بندی کرد:
۱- محتوای متنی و مقالات
۲- محتوای عکس محور
۳- محتوای ویدئویی
۴- عکس نوشته های تخصصی
۵- محتواهای برند محور
۱- محتوای متنی و مقالات
یکی از موارد مهم و مورد نیاز در سایت های پزشکی و دندانپزشکی که تأثیر زیادی هم در سئوی سایت و کسب رتبه های بالا در سرچ گوگل دارد، مقالات مرتبط با تخصص پزشکی و دندانپزشکی است، اینگونه مقالات به ۳ دسته تقسیم بندی می شوند:
۱- مقالات تخصصی و فنی با رویکرد برندینگ تخصصی
۲- مقالات عمومی و قابل فهم برای عموم افراد جامعه
۳- مقالات سؤال محور و توجیهی

۱- مقالات تخصصی و فنی با رویکرد برندینگ تخصصی

این گونه مقالات بیشتر به صورت تخصصی و علمی به زوایای مختلف تخصص پزشکی یا دندانپزشکی می پردازد، هدف اصلی از نوشتن این گونه مقالات هویت بخشی سازمانی و برندینگ پزشکی نسبت به دیگر رقبا است و این که وجود این گونه مقالات بیشتر مصرف اعتمادسازی و اطمینان دهی به مخاطب را دارد، هم چنین تأثیر جدی در کسب رتبه های رقابتی مؤثر در سرچ های گوگل در حوزه کلمات تخصصی دارد.

تولید محتوا پزشکی

نباید فراموش کنید که دیگر همکاران پزشک و دانشجویان حوزه پزشکی نیز می توانند به نوعی به صورت ریفرال برای شما تولید بیمار نمایند و به نوعی مبلغ شما و تخصص شما باشند، بنابراین پرداختن به مقالات تخصصی به شما وجاهت بیشتر می دهد و شما را به یک پزشک مرجع تبدیل می کند.

۲- مقالات عمومی و قابل فهم برای همه افراد جامعه:

این مقالات در سایت های پزشکی و دندانپزشکی کارکرد بیشتری دارند زیرا قشر بیشتری از جامعه را پوشش می دهد، در عین حال به راحتی می توان مطالب را به صورت ساده و عامیانه بیان نمود تا جایی که خواننده به راحتی پاسخ سوالات خود را دریافت کند ، از طرفی به راحتی می توان این گونه مقالات را به اصطلاح سئوی پزشکی نمود، هم چنین پزشک یا دندانپزشک می تواند کیس های مختلف که در طول دوران درمان انجام داده اند را در قالب یک مقاله تشریح و در پایان از آن نتیجه گیری نمایند.

۳- مقالات سؤال محور و توجیهی:

در هر تخصص پزشکی سؤالات متداولی از طرف مراجعه کنندگان پرسیده می شود که این سؤالات شاید سؤالات بسیاری از بیماران دیگر باشد، همین سؤالات منبع بسیار مناسبی جهت سئوی سایت های پزشکی و دندانپزشکی می باشد، با استفاده از الگوریتم های گوگل در بخش مقالات می توان سؤالات و پاسخ های بیماران را با نگاه برندسازی و مارکتینگ پزشکی در حوزه خاص به نحوی چیدمان و برنامه ریزی نمود که نتایج بسیار خوبی را برای حضور سایت پزشکی در صفحه اول گوگل رقم بزنند.

تولید محتوای پزشکی

۲- محتوای عکس محور:

یکی از مواردی که بروز بیرونی و نتایج درمان های شما را به بیننده نمایش می دهد اشتراک عکس های قبل و بعد از درمان است، مثلاً در دندانپزشکی ترمیمی زیبایی این مورد بسیار مشهود و لازم است، زیرا بیماران همواره به دنبال یک همزادپنداری با موردی هستند که تشابه زیادی با شرایط فعلی آن ها دارد، آنها با دیدن قبل و بعد درمان ونیر کامپوزیت یا لمینت سرامیکی هم نسبت به کیفیت درمان قضاوت می کنند و هم به جزئیات دقت کرده و این نتایج را با دیگر پزشکان مقایسه نموده و در پایان نسبت به انتخاب پزشک خود نتیجه گیری می کنند.

این مورد در تخصص هایی که جنبه زیبایی دارند بیشتر مورد توجه است، مثلاً درمان های زیبایی بینی، پیکرتراشی، جراحی های سینه، باسن، تزریق بوتاکس لب و گونه، جراحی فک و صورت، ارتودنسی های پیچیده و دندانپزشکی زیبایی

از طرفی شما به عنوان یک پزشک دندانپزشک باید نسبت به تولید محتوای عکس از نتایج درمانی خود بسیار حساس باشید اولاً باید به کیفیت عکس و استفاده از دوربین های با کیفیت دقت کنید ثانیاً به زوایا و نوع عکس برداری و نور آن نیز توجه نمائید، در پایان باید این عکس ها را به نحو زیبایی چیدمان کرده و در پلتفرم های مختلف چیدمان نمائید.

۳- محتوای ویدئویی:

یکی از ابزارهای ویژه و مؤثر در بازاریابی مراکز پزشکی و دندانپزشکی، بازاریابی ویدئویی است. ویدئو یکی از اثرگذارترین محتواهای مورد استفاده در بازاریابی است تا جائیکه بیش از ۶۳ درصد از حجم ترافیک مصرفی اینترنت جهان در سال ۲۰۲۰ به دیدن ویدئو اختصاص داده شده است، با استفاده از ویدئو می توانید به راحتی اهداف را در تخصص خود بیان کنید، جدیدترین تکنولوژی های درمانی را برای بیماران توضیح دهید، هم چنین نتایج خوب درمانی را در قالب مصاحبه با بیماران ضبط نموده و در پلتفرم های مختلف اشتراک ویدئو به اشتراک بگذارید، این خود به نوعی تأییدات اجتماعی را به همراه خواهد داشت، هم چنین ارتباط ویژه ای را بین مرکز شما و مخاطب ایجاد می نماید و به نوعی می تواند به هر سوشال برندینگ پزشکی نیز کمک کند.

توصیه ما به شما پزشک و دندانپزشک عزیز این است که حتماً سعی کنید به صورت رودررو با مخاطب صحبت کنید، موارد و سؤالات مختلف را در قالب محتواهای ویدئویی مطرح نمائید و از نتایج خوب آن در جذب بیمار بهره مند شوید.
فراموش نکنید هر محتوای ویدئویی مورد توجه قرا نمی گیرد، بنابراین در کیفیت صدا، تصویر و نوع محتوایی که تولید می کنید حساسیت ویژه ای را به خرج دهید.

۴- عکس نوشته های تخصصی

محتوای پزشکی و دندانپزشکی به جهت استفاده از قسمت های مختلفی هم چون سایت اینستاگرام، آپارات، و … می بایست دارای تنوع ویژه ای باشد.شما می توانید اطلاعات و نکات کوتاه در حوزه تخصص پزشکی و دندانپزشکی را در قالب یک عکس نوشته زیبا و ساده با مخاطب به اشتراک بگذارید.

در این نوع محتوا باید دارای یک تم پلیت خاص باشید تا نشان دهید که تحت یک پروتکل خاص به تولید محتوا می پردازید، هم چنین از عکس های با کیفیت استفاده نمائید و همواره لوگوی مجموعه خود را نیز در هر پست قرار دهید.

۵- محتوای برند محور:
هدف اصلی این نوع محتوا ارائه اطلاعات ویژه و تمایزهای مختلف در حوزه درمانی، تجهیزات، فضای درمانی یا ویژگی خاص پزشک و دندانپزشک است،این نوع محتوا مورد توجه بسیاری از مخاطبان قرار می گیرد زیرا بیشتر مواردی مورد توجه قرار می گیرد که بعضاً شخصی تر هستند، مثلاً یک روز غیرکاری پزشک به نمایش در می آید و یا تولد پزشک یا کادر درمانی به اشتراک گذاشته می شود، هم چنین گوشه ای از زندگی شخصی و خانوادگی، تصاویری از سفرهای غیرکاری، نمایش مزیت های رقابتی مجموعه در قالب ویدئوهای جذاب تبلیغاتی، عکس های زیبا از پزشک در حال کار و به طور کلی ویدئوهایی که چهارچوب پزشکی ندارند به نوعی برای بیننده جذاب هستند و ارتباط خوبی را با بیننده برقرار می نماید.

نتیجه گیری:در پایان به این نکته اشاره می کنیم که هر پزشک یا دندانپزشک جهت رقابت با دیگر همکاران باید همواره تولید محتوای با کیفیت را در دستور کار خود داشته باشد، اینکه شما به عنوان پزشک به نتایج درمانی خود افتخار کنید ولی هیچ گونه بروز ظاهری و بیرونی جهت تبلیغ و پرزنت آن نباشد، به راحتی دیگر همکاران شما با تخصصی کمتر از شما ولی با پرزنتی قوی تر نسبت به شما و محتواهایی بیشتر می توانند بیماران بیشتری را جذب کرده و از شما مدت زمان کوتاهی سبقت بگیرند.بنابراین نسبت به تولید محتوای با کیفیت تلاش کنید تا پیروز میدان رقابت باشید.