سوشال مارکتینگ پزشکی

Social Medical Marketing
سوشال مارکتینگ
سوشال مارکتینگ صرفا ساختن یک صفحه اینستاگرام نیست !!

شبکه های اجتماعی بهترین ابزار برای در ارتباط بودن با بیمارانی است که شما را می شناسند و از طریق آن می خواهند در روند خدمات، آموزش ها و اخبار مطب شما باشند؛ و بسیار مهم است که برای شبکه های اجتماعی خود یک تیم حرفه ای جهت ایده پردازی، تدوین استراتژی و تولید انواع محتواهای حرفه ای را در کنار خود داشته باشید.

بیمارانِ خود را از طریق رسانه های اجتماعی درگیر کنید.برای اکثر مراقبت های بهداشتی و پزشکی بازاریابی رسانه های اجتماعی کارکرد خوبی دارد، بیماران برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مراقبت های بهداشتی بیشتر از گذشته به اینترنت و شبکه های اجتماعی مراجعه می کنند، حضور شما در اینترنت می تواند بر تعداد بیمارانی که جذب می کنید و چگونگی مشاهده بیماران روی عملکرد شما تأثیر بگذارد.

میزان سرچ در رسانه های اجتماعی ۷۴% است که نیمی از آنها در جستجوی یک متخصص پزشکی و خدمات پزشکی هستند .

بازاریابی بهداشت و درمان در رسانه ­های اجتماعی

بازاریابی رسانه­ های اجتماعی در صنعت پزشکی از طریق تعامل و تولید محتوا در رسانه ­هایی هم چون instagram ، facebook ، twitter، می ­باشد، حضور فعال شما در این پلتفرم ­ها و تعامل با بیماران، تجربه و آگاهی بیماران را در تعامل با شما افزایش می­ دهد و امکان جذب بیماران بیشتر قوت خواهد گرفت .

تدوین استراتژی
ایده پردازی و تقویم محتوایی برای شبکه های اجتماعی

سوشال مارکتینگ پزشکی

ما یک استراتژی بازاریابی سفارشی را که نشانگر خدمات مراقبتی و پزشکی شما در رسانه­ های اجتماعی است را فراهم نموده ­ایم که باعث افزایش تعامل کاربرد گسترش دسترسی بیمار می ­شود.

ما در پلتفرم ­های رسانه ­های اجتماعی برای شما ارزشی ایجاد می­کنیم که شما از طریق نتایج این سرمایه ­گذاری، تحولی را در جذب بیماران بیشتر خواهید دید.تیم لارن مارکتینگ همواره شما و استراتژی­های شما را در کلیه پلتفرم­های موجود بروز نگه داشته و مدیریت کلیه این پلتفرم­ها را بر عهده خواهد داشت.

ویدئو مارکتینگ یا بازاریابی ویدئویی در صنعت پزشکی چیست؟

ویدئو مارکتینگ پزشکی یا بازاریابی ویدئویی پزشکی یکی از روش های مؤثر در تبلیغات و جذب بیمار است و این به دلیل تأثیرگذاری بالای آن بر روی بیماران و کلیه افراد جامعه به عنوان بیمار بالقوه می باشد.بر اساس جدیدترین آمارهای موجود و برآیند آن برای سال های آینده، ترافیک ویدئو تا سال ۲۰۲۲ چهار برابر خواهد شد.

هم چنین مطابق با آمارهای اتحادیه اروپا، ۷۲ درصد از بیماران با مشاهده ویدئوی مرکز پزشکی یا پزشک مورد نظر نسبت به انتخاب آن پزشک تصمیم نهایی مثبتی را گرفته اند.
میزان ترافیک اینترنت بر روی محتوای ویدئویی در سال ۲۰۲۰ به ۸۲% از کل ترافیک اینترنت معرفی جهان رسیده است.شما به عنوان یک پزشک متخصص با تولید و اشتراک گذاری محتوای ویدئویی می توانید برند پزشکی خود را مقابل چشم مخاطبان به زیبایی نمایش دهید و اطمینان سازی و جلب اعتماد را ایجاد نمائید.

چنین محتواهایی می تواند به شما در جذب بیماران بیشتر کمک کند و به برند پزشکی شما نیز قدرت بیشتری را القاء نماید.هدف لارن مارکتینگ، کمک به کسب و کارهای پزشکی و دندانپزشکی است تا بتوانند با استفاده از این موقعیت، نتایج بهتری را در کسب و کار خود تجربه نمایند.شما به عنوان یک پزشک یا دندانپزشک به راحتی می توانید پیام و مفهوم مورد نظر خود را در قالب ویدئو به بیننده منتقل نمائید.

سوشیال مارکتینگ پزشکی

هم چنین ویدئوهای آموزشی و تبلیغاتی را می توانید به عنوان خوراک مصرفی در وب سایت، اینستاگرام و شبکه های اشتراک ویدئویی مانند آپارات، تماشا و نماشا، استفاده نمائید.باید توجه نمائید که تبلیغات ویدئویی با بازاریابی ویدئویی متفاوت است، بازاریابی ویدئویی پزشکی مانند بسیاری از روش های بازاریابی، به استراتژی مشخص و برنامه ریزی نیاز دارد.

شما به عنوان یک پزشک یا دندانپزشک می بایست در ساخت و تولید محتوای ویدئویی، به پرسونای مخاطب محل انتشار ویدئو و آنالیز آن توجه ویژه شود، به علاوه ویدئوهایی که در بازاریابی پزشکی منتشر می شود نباید تنها جنبه تبلیغاتی داشته باشد بلکه باید به جنبه های آموزشی یا تفریحی نیز توجه کرد، تا منجر به افزایش آگاهی از برند شما و پیام شما باشد.
به طور کلی ویدئو مارکتینگ پزشکی، مناسب ترین و قدرتمندترین روش بازاریابی پزشکی است برای آن دسته از کسانی که قصد دارند پیام خود را به سرعت و به صورت گسترده منتقل نمایند.

فواید ویدئو مارکتینگ پزشکی در جذب مخاطب و بیمار

۱-    ویدئو مارکتینگ باعث افزایش چشم گیر تعامل بیماران می شود (Higher engagement)
۲-    ویدئو مارکتینگ پزشکی، باعث افزایش نرخ تبدیل و افزایش میزان فروش می شود، (video Boosts conversions and sales)
۳-    ویدئو مارکتینگ پزشکی باعث افزایش RoI می شود، (video show Great RoI)
۴-    ویدئو مارکتینگ پزشکی برای برند پزشکی شما اعتماد ایجاد می کند (video Builds trust)
۵-    ویدئو مارکتینگ پزشکی موفق شما را به عنوان یک پزشک مرجع و منحصر به فرد مطرح می کند، (video make you unique)
۶-    ویدئو مارکتینگ پزشکی منجر به بهبود سئوی وب سایت پزشکی می گردد، (improve seo)
۷-    ویدئو مارکتینگ پزشکی برای کاربران موبایل بسیار جذاب است (video appeals to mobile)

سوشیال مارکتینگ پزشکی

خلاصه ای از آمار بازاریابی ویدئویی پزشکی تا سال ۲۰۲۰

۱-    ۸۵ درصد از مردم ایالات متحده آمریکا ماهانه در تمامی دستگاه های دیجیتال خود به صورت آنلاین محتوای ویدئویی پزشکی را قبل از مراجعات حضوری تماشا می کنند.
۲-    ۵۴ درصد از بیماران قبل از مراجعه به پزشک درباره برند پزشک و نمونه کارهای وی به دنبال تأیید اجتماعی هستند.
۳-    ۹۵% از افراد جامعه راه حل های درمانی را در شبکه هایی چون یوتوب سرچ می کنند.
۴-    آن دسته از پست های اجتماعی که ویدئو دارند ۴۸ درصد بیشتر دیده می شوند.
۵-    تماشای ۹۰ درصد از ویدئوهای توئیتر در موبایل دیده می شوند.
۶-    ۲۵ درصد پزشکان به طور هفتگی ویدئو منتشر می کنند.
۷-    معمولاً بیماران در وب سایت های پزشکی که دارای ویدئو هستند وقت بیشتری را می گذرانند.
۸-    از هر ۱۰ بیمار ۸ بیمار پس از تماشای ویدئوی مربوط به یک برند پزشکی به آن پزشک مراجعه می کنند.

جمع بندی مطالب ویدئو مارکتینگ پزشکی:در این مقاله در خصوص اهمیت ویدئو مارکتینگ پزشکی و تأثیر آن در جذب بیماران مؤثر صحبت کردیم، شما به عنوان یک پزشک باید به این نکته توجه داشته باشید که رقابت های بین رشته ای و تخصصی هر روز در حال افزایش است و تولید محتوا در قالب های مختلف و داشتن استراتژی های رقابتی، می تواند شما را به عنوان یک پزشک برند و مرجع مطرح نماید.
همین طور، تولید محتوای ویدئویی می تواند تأثیر زیادی را در سئو سایت پزشکی شما داشته باشد، و سئو سایت پزشکی یکی از مهم  ترین و استراتژیک ترین اهداف در بازاریابی پزشکی است و این رقابت در سال های آینده بسیار تنگاتنگ و فشرده خواهد شد.بنابراین سعی کنید در تولید محتوای ویدئویی، به عنوان یکی از ابزارهای قدرتمند بازاریابی پزشکی، تلاش مضاعفی را انجام دهید.