مقالات

اهمیت داشتن یک وب سایت پزشکی در برند سازی موفق مراکز پزشکی

اهمیت داشتن یک وب سایت پزشکی در برند سازی موفق مراکز پزشکی

امروزه با نفوذ اینترنت در کل جوامع و همه گیر شدن استفاده از زیرساخت های اینترنتی مثل شبکه های مجازی، وب سایت ها، اپلکیشن ها و اینکه مردم کم کم به این مسئله عادت کرده اند که پاسخ هر سؤال خود را در موتور جستجوگر گوگل سرچ کنند، هر کسب و کاری را مشتاق به حضور پرقدرت در عرصه فضای مجازی به عنوان پایگاهی برای تبادل اطلاعات، ارتباط مناسب با مخاطب و جذب مشتریان جدید می کند.

یکی از کسب و کارهایی که استفاده ارزشمندی از حضور در فضای وب می کند، کسب و کارهای پزشکی، دندانپزشکی و به طور کلی ارائه هرگونه خدمات درمانی است، بسیاری از افراد جامعه روزانه مواجهه با برخی بیماری ها، علائم بیماری و سؤالاتی در حوزه درمان بیماری خود و یا نزدیکان خود هستند که اولین اقدام آنها جستجوی بیماری، راه های درمان، مطالعه نظرات دیگر بیماران و انتخاب یک پزشک معالج متخصص و مورد تأیید دیگر بیماران است.
از آنجائی که بیشترین مراجعات به وب سایت ها در هر حوزه از خدمات در نتایج صفحه اول گوگل انجام می شود و طبق آمار خود گوگل، ۷۴% از مطالعات افراد در هر حوزه در سایت هایی انجام می شود که در صفحه اول گوگل قرار دارند، نتیجتاً باید سعی کرد در هر کسب و کاری جزو نتایج صفحه اول گوگل در آن تخصص باشیم.

بنابراین به این نتیجه می رسیم که هر پزشک متخصص در هر حوزه درمانی علاوه بر فراهم آوردن دیگر زیرساخت ها در جهت جذب بیماران بیشتر، باید یک وب سایت تخصصی پزشکی نیز داشته باشد که این سایت پزشکی، پایگاهی برای پاسخگویی قطعی و کاربردی به سؤالات متداول بیماران باشد و کم کم به عنوان First image در آن حوزه شناخته شوند.
بنابراین طراحی وب سایت پزشکی موفق جزو نیازهای مهم بازاریابی مراکز پزشکی و دندانپزشکی می باشد زیرا یکی از عوامل مهم رقابتی در سال های آینده خواهد بود.

ولی جای این سؤال باقیست که آیا هر وب سایت پزشکی می تواند در رتبه های برتر سرچ گوگل در حوزه کلمات کلیدی مرتبط قرار گیرد؟
پاسخ به این سؤال این است که خیر، صرفاً داشتن یک وب سایت پزشکی به عنوان یک پوستر گرافیکی زیبا نمی تواند این تضمین را به شما بدهد که در صفحه اول گوگل ظاهر شوید. لازمه حضور در صفحه اول گوگل داشتن زیرساخت های تکنیکی سئو سایت پزشکی یا همان بهینه سازی کلمات کلیدی در موتور جستجوگر گوگل در یک وب سایت پزشکی است.

 

اهمیت داشتن یک وب سایت پزشکی

بروزرسانی اطلاعاتی در قالب مقالات بروز و مرتبط با تخصص، تولید محتواهای ویدئوئی و گرافیکی در حوزه تخصص و استفاده از دیگر تکنیک های سئو مثل ایجاد بک لینک های قدرتمند، افیلیت مارکتینگ، اجرای کمپین های قدرتمند بازاریابی در سطح وب، خرید تبلیغات کلیکی از گوگل و دیگر عوامل مؤثر در سئو سایت در طول زمان می تواند شما را در کسب رتبه های برتر سرچ گوگل کمک نماید.
ذکر این نکته مهم است که فرآیند سئوی سایت پزشکی یا سئوی سایت دندانپزشکی علاوه برداشتن یک وب سایت پزشکی قدرتمند، یک فرآیند زمانبر و طولانی است که صبوری کارفرما را می طلبد.

متأسفانه شاهد این مورد هستیم که پزشکان و دندانپزشکان عزیز در ابتدای کار بسیار مشتاقانه نسبت به داشتن یک وب سایت و سئوی پزشکی برخورد می کنند ولی در ادامه مراحل کار نسبت به تولید محتوای با کیفیت، مقالات منحصر به فرد در حوزه تخصص، تولید ویدئوهای تخصصی همکاری لازم را به خرج نمی دهند و کم کم نسبت به این فرآیند دلسرد شده و اکثر قراردادها در سال اول که یک سال طلایی است و ادامه آن فرآیند را به موفقیت می رساند، به پایان می رسد و نتیجه مناسب را نمی دهد.

بنابراین اگر شما پزشک عزیز نیز به فکر داشتن یک وب سایت موفق هستید به این نکته توجه داشته باشید تنها داشتن یک وب سایت پزشکی در قالب یک طراحی گرافیکی و دامنه یا همان آدرس سایت، کمکی به بازاریابی شما نخواهد کرد.
بلکه مجموعه عواملی از قبیل: سایت پزشکی با زیرساخت های استاندارد سئو، محتوای اثربخشو مستمر، تیم سئوی مسلط به رقابت های تخصصی در حوزه کاری شما و صبر در رسیدن به هدف می تواند موفقیت شما را تضمین نماید.

پس با علم به این موارد، و اینکه داشتن وب سایت و حضور در صفحه اول گوگل می تواند درآمدهای باورنکردنی را برای شما رقم بزند نسبت به داشتن یک وب سایت قدرتمند پزشکی اقدام نمائید و با پیشرفت روزانه آن همراه باشید و آن را شعبه مجازی مطب خود بدانید که بیماران زیادی را برای مطب واقعی شما به همراه خواهد داشت.

لارن مارکتینگ مرجع برندینگ و مارکتینگ مراکز پزشکی، ارائه دهنده کلیه خدمات بازاریابی دیجیتال مراکز پزشکی و دندانپزشکی در کشور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *