مقالات

هفت راهکار جهت حفظ بیماران از طریق بازاریابی درمانی

هفت راهکار جهت حفظ بیماران از طریق بازاریابی درمانی

تخصص ویژه پزشکی بدون شک نقش مهمی در حفظ بیماران دارد ولی در عین حال بازاریابی پزشکی و در نظر گرفتن مواردی می­تواند رضایت بیماران و تقویت حس خوب مشتری و توجه به تجربه خوب بیمار را به همراه داشته باشد. بنابراین بیاموزید که چگونه تکنیک­ های خاص در حفظ بیماران شما مؤثر خواهد بود.

۱- حضور در اینترنت و فضای مجازی را تقویت کنید.

علاوه بر داشتن تخصص ویژه و حرفه­ ای در کار پزشکی باید آن را در فضای مجازی هم مطرح نمائید، رقابت در فضای مجازی هر روز سخت­ تر خواهد شد، به عنوان مثال در ایالات متحده آمریکا با وجود تقیرباً ۳۱۲ میلیون کاربر اینترنت، اکثریت مردم جهت مراجعه به مراکز درمانی مورد نظر خود از طریق جستجوی آنلاین اقدام می­کنند، بنابراین بزرگ نمایی ردپای آنلاین بسیار مهم است.

مهمترین عامل در تقویت حضور شما در فضای مجازی، طراحی یک وب سایت پزشکی قوی در حوزه تخصص و تولید محتوای پزشکی ویژه و خاص جهت استفاده بیننده می­ باشد، که باید بر روی این امر سرمایه­ گذاری ویژه­ ای انجام دهید.

۲- از فن­آوری­ های جدید جهت سرویس ­دهی بهتر و تقویت تجربه بیماران استفاده نمائید.

با استفاده از فن­آوری­ های جدید می ­توانید هم در ارائه بهتر خدمات به بیمارانتان گامی مؤثر بردارید و هم لذت راحتی دریافت خدمات را در بیماران ایجاد کنید. به عنوان مثال می­توانید زیرساخت ­های سفرآنلاین بیماران خود را فراهم کنید تا با استفاده از ویدئو کنفرانس بتوانند با شما ارتباط برقرار کنند و از مشاوره ­ها و طرح درمان شما استفاده نمایند.

همچنین ایجاد سیستم­ هایی جهت نوبت­ دهی آنلاین، اعلام نظرات و انتقادات و پاسخگویی به آنها نیز جزوی از این خدمات است.

در اختیار قرار دادن شماره تلفن همراه پزشک جهت برقراری ارتباط اورژانسی نیز یکی از خدماتی است که بیماران از آن احساس لذت و امنیت می­کنند.

۳- استفاده از هوش مصنوعی و سئوی وب سایت پزشکی:

با پیشرفت علم و تکنولوژی امروزه هوش مصنوعی با جمع ­آوری اطلاعات و داده­ های بیماران و آنالیز این اطلاعات، نتایج مناسبی را در خصوص چگونگی طرح بازاریابی درمانی و گروه ­های هدف ارائه می نماید،

همچنین با استفاده از این داده­ ها می ­توانید وب سایت شخصی خود را بهینه­ سازی کنید و همواره انتخاب اول بیماران در نتایج گوگل را از آن خود کنید.

۴- در نظر گرفتن مواردی که یک برداشت مثبت را برای بیماران شما به همراه داشته باشد

یکی از ساده ­ترین راه ­های بازاریابی پزشکی انجام فعالیت­ هایی است که برداشت مثبت را برای بیماران ایجاد نماید.

هفت راهکار جهت حفظ بیماران از طریق بازاریابی درمانی

در زیر مواردی را اشاره می­کنیم:

۱- تمام اطلاعات مورد نیاز را به بیماران خود ارائه نمائید:

محتوایی ایجاد کنید که بیماران و مشتریان بتوانند در هنگام داشتن سؤال یا مشکلی خاص در خصوص درمان خود، آن را مطالعه نمایند، آگاهانه تصمیم­ بگیرند و به شما اعتماد نمایند. این اطلاعات را می­توانید تحت عنوان پرسش و پاسخ پزشکی و یا طی مقالاتی در وب سایت پزشکی خود منتشر نمائید و طی زمان­ های معینی آنها را به روز کنید.

۲- در دسترس بودن به عنوان ارائه دهنده خدمات بهداشتی بهبودبخش:

همواره به موقع بر سر قرارهای ملاقات، سرویس­ دهی، جراحی­ ها و معاینات حاضر شوید، پاسخگو باشیدو حس عدم در دسترس بودن را در بیماران خود ایجاد نکنید.

۳- مهمان­ نوازی را برای بیماران خود ترویج دهید:

برنامه­ ریزی دقیق در ارائه نوبت دهی به بیماران، عدم انتظار بیش از ۱۵ دقیقه برای ملاقات پزشک، پذیرایی در قسمت انتظار، احترام در هنگام ملاقات با بیمار حس مهمان­ نوازی را در بیمار ایجاد می­کند.

هفت راهکار جهت حفظ بیماران از طریق بازاریابی درمانی

۵- برند شخصی را برای تقویت برند پزشکی خود مدیریت کنید.

شهرت آنلاین شما، سبک زندگی شما و به طور کلی برند شخصی شما می­تواند موجب تقویت برند پزشکی شما شود یا آن را خراب کند، به همین منظور در طی مسیر برندسازی شخصی و پزشکی خود همواره یک مشاور تبلیغات و برندینگ را در کنار خود داشته باشیدو فعالیت­ های خود را رصد کنید و مشکلات را برطرف کنید، بیماران ناراضی را بشناسید و نارضایتی آنها را مدیریت و برطرف نمائید، و از تولید بیمار ناراضی جدا خودداری نمائید.

۶- از سیستم­ های خودکار پاسخ به بیماران استفاده کنید

تعامل شخصی یا بیماران از مواردی است که احساس خوبی را در بیماران ایجاد می­کند، با استفاده از ربات­ های هوشمند می­ توانید دسته­ ای از سؤالات بیماران را در قالب متن­ های پیش­فرض در اسرع وقت پاسخگو باشید و حس خوبی را در پاسخگویی به سؤالات آنها در کمترین زمان ممکن ایجاد نمائید.

۷- از بازخورد و حس خوب بیماران خود به عنوان یک سرمایه ارزشمند استفاده کنید

بازخورد مثبت یک بیمار و رسانه ­ای کردن آن می ­تواند مانند یک کاتالیزور برای شما عمل کند، نظرات مثبت بیماران شما از نتایج درمان می­تواند پایگاه مناسبی را برای شما ایجاد نماید و بازاریابی ارجاعی ناشی از احساسات بیماران را ایجاد کند.

لارن مارکتینگ، به عنوان مرجع برندینگ مراکز پزشکی و دندانپزشکی ،ارائه دهنده خدمات دیجیتال مارکتینگ در حوزه طراحی سایت های پزشکی و دندانپزشکی ،سئوی پزشکی و راه حل های نوین در عرضه جذب بیمار می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *