مقالات

تبلیغات پزشکی در شبکه های اجتماعی (مزایای تبلیغات در شبکه های مجازی)

تبلیغات پزشکی در شبکه های اجتماعی

تبلیغات پزشکی در شبکه های اجتماعی یکی از مهم ترین عوامل در معرفی خدمات و تخصص پزشکی می باشد.در تبلیغات پزشکی استراتژی های مختلفی وجود دارد که می تواند تاثیر زیادی را در جذب بیمار داشته باشد، ولی تبلیغات در شبکه های اجتماعی با توجه به نفوذ گسترده در جامعه می تواند یکی از ارکان مهم تبلیغات باشد.

این نوع تبلیغات بسیار هدفمند و مؤثر هستند و ارتباط مناسبی را با مخاطب هدف برقرار می کند،در پلتفرم های موجود در جهان امکانات ویژه ای در خصوص تبلیغات هدفمند با تکیه بر مخاطب خاص وجود دارد ولی متأسفانه به دلیل وجود تحریم های بین المللی امکان استفاده از این زیرساخت ها وجود ندارد.

در حال حاضر بهترین پلتفرم های موجود جهت تبلیغات به شرح زیر می باشد:

فیس بوک، اینستاگرام، توئیتر، لینکدین، پینترست، اسنپ چت، این به این معنی نیست که شما باید در همۀ این شبکه ها فعال باشید، بلکه با توجه به استراتژی های موجود در سازمان شما، باید از یک یا چند نوع از این پلتفرم ها استفاده نمائید.به عنوان مثال فعالیت در شبکه های فیس بوک، توئیتر، اسنپ چت با توجه به فیلتر بودن نتیجه شاخصی را به شما نخواهد داد،در صورتی که شما در قالب جذب توریسم سلامت فعالیت دارید و مخاطب خاص شما در خارج از مرزهای کشور حضور دارد باید در قالب این پلتفرم ها فعالیت ویژه ای را داشته باشید.

تبلیغات در فیسبوک:

با توجه به اینکه در کشور ما فیس بوک فیلتر می باشد امکان استفاده از این پلتفرم وجود ندارد، ولی باید توجه داشت که این پلتفرم در کل جهان از اقبال ویژه ای برخوردار است.
داشتن یک صفحه بیزینسی در فیس بوک و تولید محتوای ویژه می تواند در جذب بیماران بیشتر از کشورهای دیگر به شما کمک کند.

تبلیغات پزشکی در اینستاگرام:

اینستاگرام به لحاظ نفوذ، در جامعه ما از اقبال زیادی برخوردار است، به طور کلی ضریب نفوذ محتواهای ویدیوئی ۷۰% بیش از محتوای متنی می باشد، بنابراین تولید و اشتراک ویدئو در کسب و کارهای پزشکی و دندانپزشکی و ارائه راهکارها و مطالب آموزشی می تواند نتایج مناسبی را در جذب بیمار فعال داشته باشد، البته باید به این نکته نیز توجه کرد که در تولید و اشتراک محتوا در این پلتفرم باید استانداردهای آن را نیز رعایت نمود از جمله زمان بارگذاری محتوا، استفاده بهینه از هشتک های استراتژیک و توجه به گزارش های اینستاگرام از تعداد بازدید ها و درگیری بیننده با محتوای پیج پزشکی هم چنین استفاده از استوری تا ۶۴% ارتباط بیننده را با پیج شما افزایش می دهد.

در تولید محتوا باید توجه کنید که نباید محتوای پیج به صورت یکدست و تخصصی باشد بلکه باید بر روی پرسونال برندینگ پزشکی و اشتراک عکس هایی از خود پزشک نیز کار کرد. در ادامه می توانید نمونه هایی از پست های اینستاگرام طراحی شده توسط لارن مارکتینگ را ببینید

تبلیغات در لینکدین:

تبلیغات لینکدین یکی از ابزارهای مهم در جهت تبدیل شدن به پزشک مرجع می باشد به طور کلی فضای لینکدین یک فضای تخصصی است که بیشتر در جهت اشتراک گذاری اطلاعات علمی و تخصصی است و به نوعی شبکه سازی تخصصی بین هم صنف ها می باشد و در جهت برندسازی شخصی تأثیر زیادی دارد.

تبلیغات پزشکی در شبکه های اجتماعی

مزایای استفاده از تبلیغات پزشکی در شبکه های اجتماعی

۱- آگاهی برند

با پیشرفت علم و تکنولوژی، تلفن های همراه یک جزء جدانشدنی در زندگی روزمره انسان ها شده است، به همین جهت تبلیغاتی که بر پایه شبکه های اجتماعی باشد امروزه به یکی از کم هزینه ترین تبلیغات تبدیل شده است که نقش مهمی را دربرند آگاهی دارد.استفاده از شبکه های اجتماعی می تواند حجم زیادی از مخاطبان را برای شما به مشتری بالقوه تبدیل کند.

قدم اول در استفاده از شبکه های اجتماعی، تولید محتوای ویژه در حوزه تخصص شما می باشد.تبلیغات در شبکه های اجتماعی نوعی شبکه سازی در جهت تقویت قدرت برند پزشکی شما می باشد.

۲- بهبود وفادری برند

اعتبار هر برند به مشتریان وفادار آن برند است، همواره هدف از بازاریابی و تبلیغات پزشکی و دندانپزشکی، جذب بیماران جدید است که در ادامه باید این بیماران به بیماران وفادار تبدیل شوند. با توجه به تعامل بیماران با شبکه های اجتماعی حوزه پزشکی و به اشتراک گذاری تجربه مشتری، همواره باید سعی کنید حس خوب و تجربه مثبتی از خدمات را در ذهن بیماران ایجاد نمائید.

در صورتی که در هر لحظه از روز و زمان، هدف شما رضایت مشتری باشد و همواره به نظرات آنها توجه نمائید، بیماران شما به صورت تصاعدی بالا خواهند رفت و حتی آن ها به سفیرانی جهت تبلیغ برند پزشکی شما تبدیل خواهند شد.

۳- بهبود نرخ تبدیل

نرخ تبدیل همواره یکی از اهداف تبلیغات در فضای مجازی می باشد، این مورد به تنهایی رخ نمی دهد و پایه و اساس آن تولید محتوای ارزشمند و کاربردی است که هدایت بیماران از طریق فضای مجازی به وب سایت پزشکی شما نرخ بازدید وب سایت شما را به صورت چشم گیری افزایش خواهد داد، و نتیجه آن بالا رفتن جایگاه شما در صفحه اول گوگل و جذب بیمار بیشتر خواهد بود.

۴- کاهش هزینه های بازاریابی

امروزه هزینه استفاده از زیرساخت های تبلیغاتی از جمله بیلبوردهای تبلیغاتی، تلویزیون های شهری، برنامه های زنده تلویزیونی بسیار زیاد می باشد، از این جهت شما می توانید با هزینه های به مراتب کمتر تأثیرات زیادی را در حوزه جذب بیماران بالقوه تجربه نمائید.

تبلیغات پزشکی در شبکه های اجتماعی

۵- رتبه بهتر در موتورهای جستجو:

این یک واقعیت است که داشتن یک شبکه اجتماعی در هر حالت پایه و اساس زیرساخت های مؤثر در تبلیغات و جذب بیمار نیست، زیرا ممکن است به دلایل مختلفی از دست برود و یا به طور کلی نابود شود و یا اقبال عمومی قبل را نداشته باشد، بنابراین داشتن یک وب سایت قدرتمند و استراتژیک می تواند نتایج مناسبی را در جذب بیمار برای شما رقم بزند، بنابراین هر پزشک یا دندانپزشک برای آنکه بتواند جذب بیمار بیشتری را تجربه نماید باید هدف خود و استراتژی های تبلیغاتی خود را بر اساس دست یابی صفحات اول گوگل قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *