مقالات

استراتژی بازاریابی دیجیتالی بیمارستان ها در جهت جذب بیماران بیشتر

استراتژی بازاریابی دیجیتالی بیمارستان ها

در حالی که مهم ترین دغدغه اکثر بیمارستان ها، ارائه خدمات با کیفیت و کارآمد در کمترین زمان ممکن است، عدم توجه آنها به فضاهای مجازی و زیرساخت های دیجیتال میزان حضور آنها را در میان دیگر رقبا کاهش خواهد داد و هم چنین بیماران از خدمات دیگر و نوع آنها در مواقع لازم اطلاع نخواهد داشت.
ما در این مقاله مواردی را در راستای توجه به حوزه بازاریابی دیجیتال جهت بیمارستان ها بیان می کنیم.

۱- خدمات ویژه و امکانات و تجهیزات خود را برجسته کنید.

شاید شما به خوبی بدانید که از چه تجهیزات ویژه و امکانات به روز پزشکی بهره مند هستید و یا چه پزشکان متخصص و کاربلدی را در سیستم درمانی خود استفاده می نمائید ولی قطعاً بسیاری از مراجعه کنندگان و افراد جامعه با این ویژگی ها آشنا نیستند، بنابراین در قالب فیلم های ویدئویی، پوسترها، مقالات و تبلیغات در فضاهای اجتماعی و درج آن در سایت بیمارستان نوع خدمات، مزیت های رقابتی، لیستی از متخصصان برجسته که با بیمارستان شما همکاری می نمایند و نقاط برجسته مرکز خود را تولید محتوا نمائید تا به راحتی قابل پیگیری و مطالعه باشد و در ذهن بیماران و افراد جامعه بماند.قطعاً این افراد در زمانی که به نوعی به خدمات شما نیاز داشته باشند انتخاب اول آنها شما خواهید بود.

 

۲- وب سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنید.

گوگل جایی است که شما باید پاسخ مناسبی برای سؤال های احتمالی بیماران و دیگر افراد جامعه داشته باشید، افرادی که در جهت یافتن بهترین بیمارستان جهت دریافت خدمات مناسب در وب سرچ می کنند باید به راحتی به خدمات بیمارستان شما دست یابند. این کار فقط از طریق تولید محتوا و بهینه سازی کلمات کلیدی در حوزه های مختلف ارائه خدمات درمانی و بیمارستانی رخ خواهد داد.بنابراین با سرمایه گذاری روی وب سایت پزشکی و سئوی پزشکی بیمارستان خود، شانس حضور در رتبه های برتر گوگل را فراهم نمائید.

۳- با یک وب سایت کاربر پسند شانس انتخاب مرکز خود را از طرف بیماران افزایش دهید.

از آنهایی که امکان آشنایی هر شخص با خدمات بیمارستان شما از طریق وب و سرچ گوگل بسیار زیاد است، سعی کنید وب سایتی بروز داشته باشید و یک تجربه خوب آنلاین ورضایت بخش را برای بازدیدکننده فراهم آورید.
مطمئن شوید وب سایت شما به سرعت بارگذاری می شود و صفحات مختلف وب سایت شما خدمات مختلف مجموعه را به خوبی به مراجعه کننده پرزنت می نماید، هم چنین راه های آسانی را در جهت نوبت دهی آنلاین، تماس سریع با مرکز پیام و راه های دسترسی را به سادگی در وب سایت خود قرار دهید، هم چنین سعی نمائید، تور ۳۶۰ درجه ای را از بیمارستان و قسمت های مختلف آن در داخل وب سایت خود قرار دهید تا بیماران و مراجعه کنندگان قبل از مراجعه نسبت به دیدن آن اقدام کرده و هم با فضای بیمارستان آشنا شوند و هم نسبت به خدمات آن اطمینان حاصل نمایند.

 

۴- از تبلیغات PPC، کلیکی یا گوگل ادوزر استفاده نمائید.

شک نداشته باشید که مهم ترین عامل در جذب بیماران بیشتر بیمارستان شما، حضور در رنکینگ های بالا در نتایج ارگانیک جستجوگر گوگل است، علاوه بر آن شما جهت بالا بودن در کلیه کلمات کلیدی حوزه تخصص خود می توانید از تبلیغات کلیکی (PPC) گوگل نیز استفاده نمائید، با استفاده از این امکانات می توانید به راحتی به بازار هدف خود برسید. زیرا شما کنترل می نمائید که تحت سرچ کدام کلمات کلیدی مؤثر و استراتژی در بالاترین مکان نتیجه قرار بگیرد.
این استراتژی نتایج فوق العاده ای را برای شما رقم خواهد زد و بیماران زیادی را جذب خواهد کرد.

 

 

۵– لیست خدمات و اطلاعات سایت را بروز نگه دارید.

خزندگان موتورهای جستجوگر گوگل همواره در حال رصد اطلاعات وب سایت ها هستند بنابراین همواره نسبت به بروز بودن اطلاعات خدمات بیمارستانی، ساعات حضور شماره های تماس و … اطمینان کامل را داشته باشید زیرا قطعاً مراجعات به این قسمت ها بسیار زیاد خواهد بود و هرگونه تناقض در این قسمت ها کاربر را به سرعت از این صفحات فراری خواهد داد و نرخ ترک صفحات شما بالا می رود.

 

 

۶- حضور در رسانه های اجتماعی را افزایش دهید.

اگر بیمارستان شما بر روی سیستم های محبوب رسانه های اجتماعی سرمایه گذاری نکرده است هرچه سریع تر برای انجام آن اقدام نمائید، زیرا ۷۲% از افراد جامعه قبل از مراجعه به هر مرکز یا مطب پزشکی یا بیمارستانی در مورد خدمات و تجربه دیگر بیماران در آن حوزه در سایت و شبکه های اجتماعی محبوب ،تحقیق و سرچ می  کنند.
در نتیجه نگاه کردن به محتواهای اختصاصی در رسانه های اجتماعی و سایت مختص به بیمارستان شما می تواند اطلاعات بیشتری را به آنها منتقل نماید هم چنین راهی را برای برقراری تعامل با بیماران می باشد.

 

۷- بازاریابی موبایلی را در استراتژی خود قرار دهید.

عاملی که در بیشتر وب سایت های پزشکی و دندانپزشکی نادیده گرفته می شود، عدم توجه به تجربه کاربرانی است که از طریق موبایل به سرچ بهترین بیمارستان نزدیک به حوزه مکانی خود اقدام می کنند، یا خدمات خاص پزشکی را سرچ می کنند.
آمارها نشان داده است بیش از ۸۰% سرچ های انجام شده از طریق تلفن های همراه بوده است، بنابراین وب سایتی طراحی نمائید که واکنش گرا باشد و برای پلتفرم های مختلفی هم چون موبایل، لب تاپ و تبلت برنامه ریزی شده باشد.

۸- ارائه مطالب جذاب، آموزشی و مرتبط

برقراری یک ارتباط قابل اعتماد بین بیمارستان و بیماران بالقوه برای رشد یک بیمارستان بسیار با اهمیت است، ایجاد پست های وبلاگ با کیفیت و مرتبط، خبرنامه های پزشکی، محتواهای ویدئویی یا هر نوع محتوایی که باعث تقویت این رابطه شود بسیار اهمیت دارد.
با تهیه محتواهای مراقبت های پزشکی رایگان برای استفاده بیماران، شما کم کم به عنوان رهبر در زمینه آن تخصص تبدیل خواهید شد و به بیماران این اطمینان را خواهید داد که می توانند در هر زمینه درمانی به بیمارستان شما اطمینان نمایند.

 

۹- از مزایای بازاریابی ویدئویی استفاده نمائید

برای بعضی از بیماران، خواندن متن کامل در یک پست وبلاگی می تواند به حدی خسته کننده باشد تا جایی که ممکن است وب سایت شما را به سرعت ترک کنند .استفاده از فیلم برای بازاریابی محتوا سرعت ترک بیننده را از وب سایت شما کاهش خواهد داد. زیرا به طور کلی ویدئو برای عموم افراد جامعه جذاب و قابل هضم است.
برای تولید محتواهای آموزشی در قالب ویدئو از پزشکان و پرستاران بیمارستان در تخصص های مختلف کمک بگیرید، هم چنین نکات قبل و پس از درمان هر نوع بیماری را در قالب ویدئوهای سرپایی تولید نمائید.

تکنولوژی های جدید مستقر در بیمارستان را در جهت سهولت درمان به صورت ویدئو تولید محتوا نمائید و این ویدئوها را در کانال آپارات بیمارستان و هم چنین در وب سایت خود منتشر نمائید.

 

۱۰- بازخورد بیماران را منتشرکنید.

از سیستم های امتیازدهی در قسمت های مختلف بیمارستان استفاده کنید، با استفاده از این سیستم می توانید به راحتی درصد رضایت مراجعه کنندگان از قسمت های مختلف درمانی را آنالیز نمائید و در صورت کاهش امتیاز قسمت مورد نظر را پالایش و مدیریت نمائید و همواره رضایت مراجعه کنندگان را در دستور کار خود داشته باشید.

۱۱- اعتبار آنلاین خود را همواره مدنظر قرار دهید.

با توجه به سیستم رتبه بندی گوگل و نظرسنجی از کاربران در هر کسب و کاری، نمره و امتیاز شما در این سیستم و نظر بیماران در خصوص خدمات شما بسیار مهم است تا جائیکه هر بیمار قبل از مراجعه قطعاً این نظرات را مطالعه نموده و سپس نسبت به انتخاب خود تصمیم می گیرد.قطعاً مراجعه کنندگان به Google بیمارستانی را انتخاب می کنند که درصد زیادی نظر و امتیاز را دارد و نظرات هم در جهت مثبت و بهینه نوشته شده است.هم چنین شما با مطالعه نظرات بیماران می توانید نسبت به رفع نگرانی های آنها اقدام نمائید.

 

۱۲- استراتژی مناسب در جلب رضایت بیماران ناراضی

همان قدر که بیماران راضی می توانند در جهت تبلیغ و جذب بیمار برای بیمارستان شما فعال باشند تبلیغ منفی از طرف بیماران ناراضی نیز می تواند درصد قابل توجهی از بیماران بالقوه را از مراجعه به بیمارستان شما منصرف نماید، بنابراین در جهت حفظ بیماران و جلب توجه بیماران ناراضی و از بین بردن این عامل نارضایتی قطعاً تلاش نمائید.

 

۱۳- ارتباط خود را با بیماران و مراجعه کنندگان حفظ کنید

خروج و ترخیص یک بیمار از بیمارستان شما پایان راه نیست، شما باید با استفاده از بانک اطلاعاتی موجود در سیستم ها CRM بیمارستان همواره ارتباط خود را با بیماران خود حفظ نمائید، تولد آنها را تبریک بگوئید، و یا مثلاً برای کودکی که در بیمارستان شما به دنیا آمده است در سالگرد اولین سال تولدش هدیه ای را ارسال نمائید، این تحریک احساسات و توجه شما به بیماران همواره شما را به انتخاب اول آن ها و همراهانشان تبدیل خواهد کرد.

 

۱۴- استفاده از دپارتمان تبلیغاتی و آژانس بازاریابی پزشکی

قطعاً با وجود قسمت های مختلف در یک بیمارستان و دغدغه های مختلف در جهت ارائه خدمات با کیفیت پزشکی به مراجعه کنندگان، امور بازاریابی را به حاشیه می راند، بنابراین در جهت تمرکز بر روی اجرای راهکارهای بازاریابی اصولی در جهت جذب بیماران بیشتر، باید تیمی مجرب رادر راستای انجام و پیگیری این امور استخدام نمائید تا به صورت مستمر و متمرکز کلیه رویدادها، امکانات و مزیت های بیمارستان شما را تولید محتوا نمایند و راهی برای جذب بیماران بیشتر برای بیمارستان شما فراهم آورند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *